Szkolenia z zakresu udzielania pierwszej pomocy osobom w hipotermii

2023/12/01

Funkcjonariusze z Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej szkolą się z zakresu udzielania pierwszej pomocy osobom, wobec których istnieje podejrzenie hipotermii.


Celem szkolenia jest wzmocnienie umiejętności funkcjonariuszy w zakresie rozpoznawania objawów i zagrożeń wynikających z hipotermii oraz poznanie i przećwiczenie zasad postępowania i udzielania pierwszej pomocy w przypadkach podejrzenia wychłodzenia organizmu. Szkoleniem mają zostać objęci wszyscy funkcjonariusze służący w bezpośredniej ochronie granicy państwowej. W listopadzie odbyły się już pierwsze szkolenia funkcjonariuszy z placówek SG: w Mielniku, Dubiczach Cerkiewnych, Białowieży, Michałowie, Szudziałowie i w Czeremsze. Wiedzę funkcjonariuszy w tej tematyce pogłębia ratownik medyczny Służby Zdrowia Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej. Podejmowane działania, koordynowane przez Pełnomocnika Komendanta POSG do spraw ochrony praw człowieka, mają przede wszystkim na celu niedopuszczanie do zagrożenia życia i zdrowia cudzoziemców, usiłujących przekroczyć polsko-białoruską granicę wbrew obowiązującym przepisom prawa.

Funkcjonariusze z Podlaskiego Oddziału SG, oprócz udziału w szkoleniach z zakresu pierwszej pomocy, na bieżąco dystrybuują niezbędne artykuły i środki, które zabezpieczają podstawowe potrzeby cudzoziemców. W minionym tygodniu oddział przyjął kolejne potrzebne przedmioty w ramach podpisanego porozumienia od Polskiego Czerwonego Krzyża. Do placówek na granicy polsko-białoruskiej trafiło 1240 sztuk ratunkowych kocy termicznych.

żródło: Komenda Główna Straży Granicznej

Strona używa plików cookies . Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. clear